Katowice: 537 334 360 Wroclaw: 535 359 025 Warszawa: 536 958 778  Gdańsk: 533 359 025

Wentylacja do uprawy roślin

Wentylatory przeznaczone do upraw w growbox'ie. Najlepsze wentylatory mieszające promieniowe, kanałowe, osiowo-kanałowe, radialne, TD Silent. Producentów takich jak: Prima Klima, Venture Industries, ProfiBOX, Hurricane, Torino, Airontek, Black Orchid, Advanced Star, RAM.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia ocena: 4.91 / Na podstawie: 3 ocen

Wentylacja do uprawy roślin  Jest 176 produktów

Podkategorie

 • Wentylatory Radialne

  Wentylatory radialne wyciszane płytami MDF. Najcichsze wentylatory przeznaczone głównie do większych przemysłowych i komercyjnych upraw.

 • Wentylatory Kanałowe

  Wentylatory kanałowe do zastosowanie w pomieszczeniu lub namiocie uprawnym

 • Wentylatory...

  Wentylatory do mniejszych upraw.

 • Wentylatory Mieszające

  Wentylatory mieszające zapewniają ruch powietrza i obniżenie temperatury w growbox'ie

 • Wentylatory Promieniowe

  Wentylatory promieniowe to najczęściej używane wentyaltory to średnich upraw. Wentylatory sa w kształcie UFO. Jendobiegowe, dwubiegowe, z regulacją obrotów i pomiarem temperatury.

 • Przewody wentylacyjne

  Postawienie growboxa w domu pozwala na stworzenie perfekcyjnego środowiska dla upraw. Sam namiot jest jednak dopiero początkiem, gdyż do uzyskania odpowiedniego ekosystemu potrzebne są jeszcze m.in.:

  • przewody wentylacyjne,

  • wentylatory,

  • filtry,

  • nawilżacze,

  • generatory CO2,

  • tłumiki akustyczne,

  • regulatory obrotów wentylacji,

  • podłoża,

  • sterowniki.

  Niezbędne okazują się widoczne na szczycie listy przewody wentylacyjne dla roślin. W anszej ofercie znajdziesz produkty miękkie w całości wykonane z aluminium, rury ALU/PVC i twarde o zwiększonej odporności na uszkodzenia.

  Dlaczego otwory i przewody wentylacyjne są tak ważne dla roślin?

  Ogromna większość upraw miała swój początek na wolnym powietrzu. Rośliny są więc stworzone do tego, by rosnąć, kiełkować, wytwarzać kwiatostan i owocować na świeżym powietrzu. Dlatego należy stworzyć im podobne warunki w domu. Najważniejsza jest prawidłowa regulacja przepływu powietrza. Fotosynteza, którą przeprowadza ogromna większość roślin, wymaga:

  • nasłonecznienia,

  • wody,

  • dwutlenku węgla.

  O ile pomieszczenia zazwyczaj są oświetlane i wentylowane, to wodę należy dostarczać do nich samodzielnie. Podobnie jest z dwutlenkiem węgla, który może nie występować w odpowiednim stężeniu. Jest to zauważalne szczególnie w uprawach usytuowanych w pomieszczeniach, w których na stałe nie przebywają ludzie.

  Jeśli growbox został wyposażony w otwory, miejsce montażu i średnica rur zostaje ograniczona przez producenta namiotu. W innych przypadkach należy pomyśleć o indywidualnym rozmieszczeniu wejścia i wyjścia powietrza. Świetnie sprawdza się do tego przewód wentylacyjny ALU/PVC. Umożliwia prowadzenie kanału pod dużymi kątami bez obaw o zgięcia i uszkodzenia. Jest odporny na oddziaływanie światła i bardzo wytrzymały. Odpowiednio zamontowane przewody wentylacyjne tego typu zapewnią roślinom właściwą cyrkulację wewnętrzną.

  Co jeszcze jest konieczne do sprawnej wentylacji?

  Pasywny obieg powietrza dla roślin o szczególnych potrzebach może okazać się niewystarczający. Dlatego w namiocie warto postawić lub zawiesić wentylator do poprawy wentylacji. Daje on następujące korzyści:

  • wymusza ruch powietrza,

  • zapobiega punktowemu nagrzewaniu roślin,

  • imituje naturalne warunki wietrzne.

  Ruch wewnątrz namiotu jest istotny, ale równie ważny jest ciąg powietrza. Sam przewód wentylacyjny nie jest w stanie zapewnić wymuszenia cyrkulacji, więc tutaj sprawdzą się wentylatory kanałowe i promieniowe. Ich wybór dostosowany jest do kubatury growbox'a. Wzór określający jego możliwości prezentuje się następująco:

  kubatura pomieszczenia w metrach sześciennych * 12 = wydajność urządzenia.

  Szczelność układu zapewniają solidne i trwałe ślimakowe opaski zaciskowe, które warto zastosować przy montażu redukcji, trójników i łączeń z urządzeniami. Dla uzyskania najwyższej jakości połączeń stosuje się taśmę aluminiową samoprzylepną.

  Może się okazać, że ruch powietrza generuje hałas. Dla roślin nie jest to oczywiście uciążliwe jak dla domowników już tak. Z pomocą przychodzą tłumiki akustyczne, które montuje się przed lub za wentylatorem. Przewód wentylacyjny należy wtedy dopasować do długości zestawu.

  Zasady ważne przy doborze przewodów wentylacyjnych

  Absolutnie nadrzędną sprawą jest określenie kubatury growbox'a. W ten sposób będzie można stworzyć schemat instalacji cyrkulacyjnej. O ile gotowy zestaw ma otwory dostosowane do średnic przewodów wentylacyjnych, to obiekty wykonywane samodzielnie można odpowiednio dostosować. Do wyboru są produkty o średnicach od 100 mm do 400 mm. Jeśli nie ma możliwości stworzenia jednolitych nitek, można z powodzeniem sięgnąć po redukcje rozmiarów. Do większych gabarytowo pomieszczeń przygotowano również rozdzielniki w postaci trójników kątowych. Wentylatory generujące podmuchy wewnątrz namiotu muszą zajmować jak najmniej miejsca. Ich konstrukcja powinna umożliwiać obrót sprzętu, by zapewnić ruch powietrza każdej roślinie. Nie bez znaczenia jest też wybór filtrów, które zneutralizują różne zapachy.

  Jak widać, przewód wentylacyjny dla roślin ma bardzo istotne znaczenie podczas budowy growboxa. Zarówno te elementy, jak i różne akcesoria montażowe, w tym opaski i redukcje, można zamówić w naszym sklepie internetowym.

 • Tłumiki akustyczne

  Tłumiki wentylacyjne znacznie wyciszające hałas wentylacji na uprawie.

 • Klimatyzatory

  Klimatyzacja do uprawy. Czasem niezbędna do zapewnienia odpowiednich warunków na uprawie roślin.

na stronę
Wyświetlane 1 - 50 z 176 produktów
Wyświetlane 1 - 50 z 176 produktów


Informacja

Growshop

Promocje

Tagi

Wentylacja do...

Baza wiedzy

Polecane produkty