Dawkowanie nawozów Advanced Nutrients
   05/04/2021 17:01:25     Informacje
Dawkowanie nawozów Advanced Nutrients

Produkty Advanced Nutrients

Zanim przedstawimy tabelę dawkowania nawozów Advanced Nutrients, ze względu na szeroką gamę produktów Advanced Nutrients, postaramy się ułatwić nieco zadanie i podzielić się w wami naszymi doświadczeniami co do dobóru produktów i ich dawkowania.

Dla początkujących (pierwszy grow):

- Grow, Micro, Bloom; Bloombastic (firmy atami) lub Blossom Builder firmy Atami.

Dawkowanie 50% mniejsze w przypadku nawozów Advanced Nutrients i pełne dawkowanie w przypadku nawozów Atami.

 • Grow, Micro, Bloom; to zdaniem setek naszych klientów najlepsza podstawa dostępna na rynku nawozów. Zapewnia odpowiedni wzrost i kwitnienie.
 • Atami Bloombastic to najlepsze ONE MAN ARMY nawóz na kwitnienie (booster), zwiększa ilość, jakość, wagę i polepsza smak kwiatów. 

Ten prosty zestaw zapewni Ci dobry plon, odpowiednią moc i praktycznie zerowe ryzyko przenawiezienia i całkowicie zerowe niedożywenia roślin.

Dla średnio-zaawansowanych (drugi-czwarty grow):

- Grow, Micro, Bloom, SensiZym, Bud Canady, B-52 i bloombastic firmy Atami.

 • SensiZym to enzymy ktore zapewnią odpowiednią pracę korzeni, warto je stosować i bardzo trudno jest nimi przenawieźć.
 • Bud Candy zapewni dobre oszronienie rośliny, zdecydowanie poprawia zapach i przy odpowiednim flushu przełoży się to także na smak.
 • B-52  to nawóz zawierający witaminy z grupy B, a także kwas humusowy i algi morskie. Poprawia pełność kwiatów i plon. Mocno podnosi zasolenie, łatwo nim przenawieźć, przy braku filtra osmozy zalecamy połowę dawki 1ml/1L. Jest warty stosowania, najlepiej sprawdza się gdy stosuję się go jednocześnie z SensiZymem.
 • Bloombastic vs Overdrive jako booster kwitnienia i finisher. W naszej opinie jednak lepiej wychodzi bloombastic. 

Dla zaawansowanych (spore doświadczenie i łatwość w rozpoznawaniu potrzeb roślin)

- Grow, Micro, Bloom, SensiZym, Voodoo Juice lub Tarantula, Piranha, Bud Candy. B-52, Big Bud, Bud Candy lub Bud Factor X, Rhino Skin, Bloombastic, Shooting Powder, Flawless Finish, Carbo Load.

 • Voodoo Juice i Tarantula to nawozy zawierające  pożyteczne bakterie współpracujące w korzeniami Twoich roślin. Razem z Piranha są praktycznie nieodzownym elementem systemów AutoPot, lub wszystkich słabo napowietrzanych i mieszanych systemów hydro. Odpowiadają za lepszy rozrost korzeni i za ich zdrowie w trudnych warunkach np przenawodnienie. Można stosować je zamiennie ponieważ skład, rodzaj i ilość bakterii w tych obu produktach są do siebie zbliżone oczywiście producent zaleca stosowanie obu, w naszej opini jest to jednak zbędne. 
 • Piranha to mikoryza najwyższej jakości. Podobnie jak bakterie wspiera pracę i odpowiedni rozwój korzeni. Zabezpiecza także korzenie przed rozwijaniem się niekorzystnych dla korzeni grzybów.  Nawozami Voodoo Juice, Tarantula i Piranha praktycznie nie da się przenawieźć i spokojnie można stosować pełne dawki
 • Carbo Load - cukry, dla Twoich korzeni ale przede wszystkim dla bakterii i grzybów z Piranhi, Tarantuli i Voodoo Juice'a. 
 • Rhino Skin - to głównie związek krzemu. Odpowiedzialny za odporność rośliny na uszkodzenia mechaniczne a także zwiększa możliwości obciążenia łodyg.
 • Bud Factor X - ma bardzo zbliżony skład do Bud Candy, jednak dość znacząco różnią się ceną. Jedyna różnica ma polegać na tym, że Bud Factor X posiada więcej lub w ogóle olejki eteryczne. W praktyce nikt nie zauważał różnicy- decyzja należy do Ciebie. Nie zalecamy stosowania obu na raz, wbrew temu co zaleca producent. Mozna stosować pełne dawki. 
 • Shooting Powder to wspaniały finiszer firmy House& Garden. Najlepiej stosować go na ostatnie nawożenie przed Flushem. Przy zdrowych roślinach powoduje roślina oblewa się mleczną żywicą oraz dostaje tzw. drugie kwitnienie. Czyli możemy zauważyć ponowne pojawianie się słupków kwiatowych, to wyciąga z rośliny jeszcze więcej masy kwiatowej, nie wpływa jednak na moc. Shooting Powder negatywnie wpływa na smak, zwykły tydzien flushu pomaga, ale bez płukania jest mocno odczuwalny w produkcie roślinnym.
 • BigBud- aminokwasy, zgodnie z teorią bardzo potrzebne Twoim roślinom do zapewnienia odpowiedniej regeneracji przed fazą kwitnienia. Uwaga Big Budem łatwo jest przenawozić przy pierwszym kontakcie z tym produktem zalecamy połowę dawki. 
 • Flawless Finish- wolne chelaty, wiązą składniki odżywcze zawarte w ziemi i wydalają. Zalecamy zastosować na początku flusha i następnie zastosować 2 podlania samą wodą. 

Reszta produktów takich jak:

Nirvana i Bud Ignitor w naszej opinii i w opinii wielu naszych klientów nie przynoszą rezultatów oczekiwanych a jedynie znacznie zwiększają zasolenie co powoduje, że w praktyce growerzy tymi nawozami robią sobie więcej krzywdy niż pożytku.