Kategorie
W promocji
Nasze sklepy
Blog

Regulacja pHPrezentowane dodatki są cenione wśród pasjonatów indoorowych hodowli. Preparaty pozwalają na podwyższanie lub zmniejszanie poziomu kwasowości wody. Środki przyczyniają się do poprawy jakości oraz ilości plonów. Na tej stronie zamówisz produkty wielu renomowanych marek, w tym m.in. Canna Minus, Plagron Plus. To specjalistyczne nawozy potrzebne w uprawie hydroponicznej. Regulator pH dostępny jest w formie płynnej i sproszkowanej. Sprzedajemy różne wielkości opakowań, co pozwala optymalnie dobrać je do aktualnych potrzeb.

Regulatory pH – profesjonalne środki do hydroponicznej uprawy roślin

W hydroponice istotne znaczenie ma odpowiednie pH wody. Właściwa wielkość odczynu sprawia, że rośliny mogą wchłonąć maksymalną ilość:

  • składników odżywczych,

  • substancji mineralnych,

  • mikroelementów,

  • aminokwasów,

  • soli i witamin.

Po dodaniu nawozu należy sprawdzić stężenie jonów wodorowych H specjalnym miernikiem. Jeżeli jest on za niski, należy go skorygować przy pomocy regulatora Plus. Przy wysokim poziomie zalecana jest wersja Minus, która działa jako reduktor.

Większość gatunków roślin ma określone preferencje wobec stopnia kwasowości. Dopiero jej optymalna wielkość sprawia, że systemy korzeniowe skutecznie pobierają odpowiednią ilość składników pokarmowych i zaczynają się rozrastać. Zbyt niski lub wysoki poziom odczynu jest przyczyną zahamowania procesów wzrostu, dojrzewania i kwitnienia. Aby temu przeciwdziałać, warto stosować profesjonalne i sprawdzone regulatory pH Plus/Minus. Kupisz je w sklepie TanieUprawianie.pl!

Średnia ocena: 4.6 (82%)
Na podstawie: 10 ocen