Jaki rodzaj ziemi dla konopii (przemysłowych)
   01/07/2023 23:35:14
Jaki rodzaj ziemi dla konopii (przemysłowych)

Rodzaje podłoży uprawowych

ziemia do konopi

GLEBA jest najpopularniejszym podłożem uprawowym. GLEBA jest mieszanką różnych substancji zarówno pochodzenia organicznego jak i mineralnego. Poszczególne gleby dostępne na rynku różnią się od siebie pod względem składu a co za tym idzie inny będzie ich odczynu pH, barwa czy zawartość składników odżywczych w niej zawartych.

Dużą zaletą uprawy w GLEBIE jest to, że dzięki swoim właściwościom nie jesteśmy zmuszeni do tak skrupulatnego kontrolowania pH i EC jak to ma miejsce w przypadku np. hydroponiki, co nie oznacza, że jesteśmy z tej kontroli zwolnieni. PH Gleby przy uprawie konopi powinno mieścić się w przedziale od 6.0 do 7.0 pH aby zmaksymalizować wchłanialność składników odżywczych przez korzenie konopi.

Do wad GLEBY zaliczyć można jej wagę i ilość miejsca, które zajmuje. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z uprawami GLEBA będzie idealnym podłożem dla początkujących.

KOKOS, a właściwie włókna kokosowe, to kolejne popularne podłoże z pozoru bardzo podobne do GLEBY jednak różni się od niej pod wieloma względami. Włókna kokosowe są podłożem jałowym co znaczy, że nie zawierają w sobie substancji odżywczych i muszą one zostać dostarczone przez nas.

kokos

Rośliny uprawiane we włóknie kokosowym wymagają codziennego podlewania by dostarczyć im niezbędne mikro i makroelementy w pożywce, przy większej uprawie świetnie sprawdzają się do tego automatyczne systemy nawadniające, które zapewnią roślinom nieprzerwany dostęp do składników odżywczych.

Decydując się na uprawę w KOKOSIE musimy pamiętać o stałym monitorowaniu poziomu pH oraz EC. Należy pamiętać jednak, że w uprawach bezglebowych optymalny poziom pH powinien być niższy niż w przypadku uprawy w glebie i powinien oscylować w wartościach nie niższych niż 5,5pH a nie wyższych niż 6,5pH a według niektórych growerów nawet 6pH.

Do uprawy w podłożach KOKOSOWYCH należy wykorzystywać odpowiednie nawozy, przeznaczone konkretnie to tych podłoży.

KERAMZYT jest to granulat ceramiczny przeznaczony do upraw hydroponicznych a także do drenażu doniczek. Położony na wierzchnią warstwę gleby ogranicza jej parowanie.

erazytgrowshop

KERAMZYT jest jest chemicznie i biologicznie obojętny, dzięki czemu nie reaguje w żaden sposób ze składnikami pożywki przez co jest bardziej odporny na ataki szkodników, pleśni czy grzybów i można go używać wielokrotnie.

Granulat keramzytowy dzięki swojej lekkości i strukturze wspomaga rozwój korzeni naszych roślin.

Przy uprawach hydroponicznych w KERMAZYCIE musimy dużą uwagę przykładać do jakości pożywki i regularnie ją wymieniać aby zapobiec niedoborom u naszych roślin

Wełna mineralna większości osób kojarzy się z branżą budowlaną, gdzie służy do wyciszania i termoizolacji. Równie przydatna jest jednak także w ogrodnictwie. Używa się jej np. w przypadku upraw roślin w szklarniach. Produkt nie reaguje chemicznie z pożywkami, co pozwala na precyzyjne dawkowanie substancji pokarmowych. Ponadto tworzywo odznacza się wysokimi parametrami w zakresie przepuszczalności powietrza. Dzięki temu zależnie od pory roku lub warunków pogodowych możemy dostosować poziom wilgotności do potrzeb roślin.

grodan

Co ważne, produkt nawet po zamoczeniu można osuszyć, a następnie raz jeszcze wykorzystać. To istotny atut na wypadek nieprzewidzianych sytuacji.

Wełna mineralna posiada jeszcze jedną zaletę. Równomiernie dobiera czynniki potrzebne uprawom do wzrostu, czego nie można powiedzieć o wszystkich podłożach organicznych.Wełna mineralna idealnie się nadaje do klonowania roślin.