Kategorie
W promocji
Nasze sklepy
Blog

Pomiar pH i EC - mierniki pH gleby i EC metryJednym z kluczowych elementów każdej uprawy jest gleba o odpowiednich parametrach. Do jej najważniejszych właściwości należy pH, czyli wartość określająca stopień zasadowości i kwasowości, którą zmierzysz za pomocą dostępnych w tej kategorii urządzeń. Od niej zależy prawidłowy rozwój hodowli, dlatego tak ważna jest jej regularna kontrola. Tylko ona daje możliwość podjęcia działań zaradczych w przypadku ponadnormatywnych odchyleń tego parametru. Zamówisz u nasz różnego rodzaju sprzęt służący do precyzyjnego i efektywnego monitorowania jego wartości.

Znaczenie pH gleby dla uprawy roślin

Zdrowie roślin zależy od wielu czynników, jednak do najistotniejszych należy gleba, a konkretnie jej pH. Wpływa on na efektywność, z jaką korzenie absorbują znajdujące się w ziemi składniki odżywcze, co wprost przekłada się na ich stan. W razie zaburzeń w kwasowości i zasadności może dojść do nieprawidłowości w pobieraniu związków chemicznych niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Zarówno zbyt niskie, jak i za wysokie pH gleby szkodzi roślinom, dlatego aby uniknąć związanego z tym niebezpieczeństwa, warto stosować oferowane w tej kategorii mierniki do uprawy.

Jakie objawy mogą świadczyć o nieprawidłowym poziomie tego parametru? W efekcie niedostarczonej absorpcji minerałów z powodu zbyt niskiej kwasowości może pojawić się żółknięcie liści. Taki stan się poszerza i przechodzi na kolejne elementy rośliny, w efekcie czego rośnie ona wolniej, a niekiedy nawet obumiera. Podobne symptomy pojawiają się przy zbyt wysokim pH, w związku z czym w praktyce trudno dociec, czy jego poziom jest za niski, czy odwrotnie – ponadnormatywny. Właśnie w tym celu powinno się stosować oferowane w naszym sklepie mierniki do gleby, które wykorzystasz do uprawy każdego typu i o dowolnej wielkości.

Jakie pH gleby jest optymalne dla roślin? To zależy od konkretnego gatunku, jednak w większości zamyka się on w przedziale od 5,5 do 7,5. Ziemia o takich parametrach z reguły gwarantuje najefektywniejszy pobór niezbędnych składników odżywczych, co przekłada się na zdrowie i optymalny wzrost roślin. Mimo to zawsze upewnij się, jaką wartość powinien wskazywać miernik pH, aby uznać ją za prawidłową w przypadku gatunku, którego uprawę prowadzisz lub zamierzasz rozpocząć. Pamiętaj też, że dla rozwoju hodowli znaczenie ma także stabilność kwasowości gleby, dlatego częste zmiany tego parametru mogą przynieść szkodliwe skutki dla uprawy.

Szeroki wybór precyzyjnych mierników pH do gleby

Mając na uwadze jego znaczenie pH dla roślin, regularne stosowanie miernika powinno być nawykiem każdego hodowcy. W tym celu warto korzystać ze sprawdzonych, praktycznych i precyzyjnych urządzeń dostępnych w tej kategorii naszego sklepu internetowego. Dzięki nim dokładnie sprawdzisz kluczowy parametr ziemi i upewnisz się, że rośliny mogą efektywnie rozwijać się w prawidłowych warunkach glebowych. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości elektroniczne mierniki pH, które pozwalają na błyskawiczne wykonanie badania poprzez włożenie końcówki do gleby i po chwili uzyskanie żądanego wyniku.

Proponowane sprzęty są wyposażone w czytelny wyświetlacz, na którym widać wszystkie parametry. Poza samą kwasowością sprzedawane urządzenia dają bowiem dostęp do wielu innych funkcji, umożliwiając m.in. monitoring temperatury, wilgotności czy parametru EC określającego przewodność elektrolityczną roztworu. Korzystając z mierników pH gleby, możesz skutecznie zadbać o hodowlę, ponieważ są one bardzo dokładne w działaniu. Dzięki temu masz pewność, czy ziemia znajduje się w prawidłowym stanie, czy może należy ją dokwasić lub wręcz przeciwnie – zwiększyć jej zasadowość.

W poniższej kategorii zamówisz nie tylko miernik pH do uprawy, ale również niezbędne akcesoria, które służą do badania właściwości gleby. Chodzi m.in. o płyny do kalibracji urządzeń, preparaty do ich czyszczenia, zestawy testowe czy specyfiki przeznaczone do zabezpieczania elektrod. Niezależnie od zamówionych produktów masz pewność, że są oryginalne i pochodzą z zaufanego źródła.

Średnia ocena: 4.5 (80%)
Na podstawie: 8 ocen