Katowice: 537 334 360 Wroclaw: 535 359 025 Warszawa: 536 958 778  Gdansk: 533 359 025

Na dobry start - Lampy CFL

Na dobry start - Lampy CFL

Napisaliśmy już co nieco o lampach HPS i led, czas wspomnieć tez o lekko niedocenianych lampach CFL  (CFL ang. Compact fluorescent lamp). Znana też w handlu jako świetlówka energooszczędna - jest to rodzaj lampy fluorescencyjnej (świetlówki) o kształcie najczęściej litery "U" lub spirali.

 

Nadają się świetnie do małych obszarów lub kiedy musisz zminimalizować emisje ciepła źródła światła (kiedy masz problem z zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu). Jest tez bardziej energooszczędna niż HPS a chociaż krytycy powiedzą ze różnica ta nie zwraca nam kosztu lampy to i tak jest duża oszczędność w tym ze nie potrzeba im oddzielnego układu zasilania, maja wmontowany układ zamknięty we własnej obudowie. Zasilacz to dodatkowy koszt i dodatkowy element który może się zepsuć, jeśli nie masz dużego funduszu na wystartowanie z boxem lampa CFL może być strzałem w dziesiątkę!

Mamy do dyspozycji lampy CFL odpowiednie dla wzrostu oraz kwitnienia roślin, o różnej mocy i różnej barwie światłą (zimne i ciepłe). Jakość światła i wydajność lumenów z jednego Wata zużytej energii nie jest tak dobra jak przy HPS-ach ale dla początkujących rolników i na niewielkie powierzchnie jak najbardziej wystarczająca. Tez świetnie się sprawdza  Jako uzupełniające źródło światła w mniej doświetlonych miejscach dzięki którym można stworzyć idealne warunki do prawidłowego wzrostu roślin i obfitych plonów w uprawach pod dachem, w pomieszczeniach zamkniętych, odciętych od naturalnych źródeł światła. 

Ponieważ temperatura wokół uprawy będzie niższa niż przy np. lampach HPS, nie będziemy musieli mieć tak wydajnej wentylacji, żarówki mogą być o wiele bliżej roślin (zawsze trochę więcej miejsca dla ich wzrostu) i woda którą będą podlewane rośliny będzie wolniej parować, a co za tym idzie, w raz z nią nawozów. Dzięki temu Twoja uprawa jest bardziej efektywna, cichsza a ta sama ilość nawozu starczy Ci na dłużej!

Zostaw komentarz

wszystkie pola wymagane

imię
E-mail: (Not Published)
komentarz
wpisz kod

Producenci

Najczęściej kupowaneGrowshop

Informacja

Promocje

Dostawcy

Brak dostawców

Tagi

Kategorie