Katowice: 537 334 360 Wroclaw: 535 359 025 Warszawa: 536 958 778  Gdansk: 533 359 025

Czemu warto postawić na oświetlenie LED?

Czemu warto postawić na oświetlenie LED?


LED to skrót od Light Emitting Diode (dioda elektroluminescencyjna). Technologia pracuje na zasadzie wafli półprzewodnikowych, które przekształcają energię elektryczną na światło bezpośrednio, bez znaczącego produkowania ciepła, co oznacza, że dioda może przekształcić większość energii na światło.
Lampy LED do uprawy konopi w ostatnich latach zyskały na popularności i nadal zyskują.  Jest to najnowsza technologia wprowadzona do oświetlania marihuany. Jednak co takiego sprawia, że grono miłośników lamp LED wciąż rośnie? Zebraliśmy dla Was ich główne zalety!

PIORUNUJĄCO MNIEJSZE ZUŻYCIE ENERGII
W technologii używanej w LEDach światło jest wytwarzane z o wiele mniejszym zużyciem energii. Oznacza to, iż twoje rachunki za prąd nie będą wykazywały kosmicznych sum, ujrzysz oszczędności przy obniżonych kosztach energii elektrycznej, które można obliczyć.

NIE WYTWARZAJĄ CIEPŁA
Moduły LED nie emitują ciepła, a raczej, że emitują go niewiele w porównaniu z żarówkami HPS. Daje to ogromną przewagę dla hodowcy, który ma problem z nadmiernymi temperaturami na plantacji.  Dzięki temu nie musimy się również martwić spaleniem naszych roślin. Absolutnie idealnym rozwiązaniem jest ruchome źródło światła, w tym przypadku moduł LED, która przemieszcza się nad roślinami, gwarantując ten samego zakres widma dla wszystkich roślin. W ten sposób można kontrolowac kiedy roślina ma się bardziej wyciągać w górę a kiedy pąki mają się robić bardziej zbite. 

Chłodzenie ledów dzielimy na:
Pasywne - polega ono na wykorzystaniu radiatorów aluminiowych. Dużym plusem tego rozwiązania jest cisza pracy panelu LED. Mogą jednak wytwarzać jakieś ciepło co nie zawsze jest pożądane kiedy w pomieszczeniu panuje wysoka temperatura.
Aktywne -  panel led posiada zainstalowane wiatraki, przeważnie na powierzchni radiatorów lub też są chłodzone cieczą. Niektórzy growerzy sygnalizowali problem z hałasem który wydobywał się z niektórych modeli lamp, czy też niską temperaturę szczególnie zimą gdzie jak wiadomo na dworze panują niskie temperatury.

ZAOSZCZĘDZISZ NAWET NA NAWOZACH
Ponieważ temperaura wokół uprawy będzie niższa niż przy np lampach HPS, woda któą będą podlewane rośliny będzie wolniej parować, a co za tym idzie, w raz znią nawozów. Dzięki temu ta sama ilość nawozu starczy Ci na dłużej!ROŚLINY WSPANIALE WCHŁANIAJĄ ŚWIATŁO Z LEDÓW
Diody mogą świecić w różnym spektrum światła, od ultrafioletu do podczerwieni. Kolory światła, w uproszczeniu dla laika, zależą od składu chemicznego półprzewodnika. Ludzie mówią oraz możesz przeczytać w internecie,  że rozwój niebieskich i białych LED, które są używane w modułach do uprawy roślin, trwał stosunkowo długo. Pewne jest to, że możliwość wyboru pasma widma jest ogromną zaletą LED. Oczywiście głównym celem badań jest zupełnie naturalne światło dzienne i będzie produkować światło przy niższych kosztach niż przy zastosowaniu dotychczasowych żarówek i alternatywnych źródeł oświetlenia fluorescencyjnego (żarówek energooszczędnych i świetlówek, co nie jest zupełnie dokładnym oznaczeniem, ale wszyscy go używają).


Pod oświetleniem LED pąki zwykle nie osiągną tego samego rozmiaru jak dzięki mocy żarówek HPS, ale w sumie będzie ich więcej i nawet te dolne będą tłuste i wspaniałe!


Pozostaje więc ostatnie pytanie, którą lampę LED wybrać? Na rynku jest wiele prodeucentów oferuących taki sprzęt. Jednym z nich jest nowy, polski Green Fox już teraz podbijajacy serca growerów na świecie. Częśc z których produkują swój sprzęt są najwyższej, europejskiej jakości a ich produkty uszczęśliwią każdego planatatora.

Zostaw komentarz

wszystkie pola wymagane

imię
E-mail: (Not Published)
komentarz
wpisz kod

Producenci

Najczęściej kupowaneGrowshop

Informacja

Promocje

Dostawcy

Brak dostawców

Tagi

Kategorie