Kategorie
W promocji
Nasze sklepy
Blog

Lampy HPS i żarówki sodowe do uprawy roślin - 150w, 250w, 400wOferowane w tej kategorii wysokoprężne lampy sodowe do uprawy, znane także jako żarówki HPS, służą do zapewnienia oświetlenia roślin. Dzięki temu zagwarantujesz im odpowiednie warunki do wzrostu, który wymaga dostępu do światła w celu rozpoczęcia i przeprowadzenia fotosyntezy. Od odpowiedniego doboru parametrów działania, jakości wykonania i prawidłowego montażu w dużym stopniu zależy wydajność hodowli, dlatego warto zaopatrywać się wyłącznie w sprawdzone i pochodzące z zaufanego źródła urządzenia. Do takich należą oferowane w naszym sklepie lampy HPS zarówno do ogrodu, jak i do zamkniętych pomieszczeń.

Jak działają wysokoprężne żarówki sodowe HPS

Technologia wykonania wysokoprężnych żarówek sodowych jest powszechnie stosowana m.in. do oświetlania ulic po zmroku. Za wytwarzanie światła odpowiada jarznik, najczęściej ceramiczny, w którym znajduje się sód, rtęć i gaz. W rezultacie wyładowania i odparowania substancji dochodzi do emisji strumienia o barwie pomarańczowej albo żółtawej w zależności od modelu. Lampy HPS do ogrodu są często wybierane do uprawy roślin za sprawą bardzo dobrej efektywności pracy, pod względem której przewyższają standardowe, konkurencyjne świetlówki nawet o 30%.

Zgromadzone w tej kategorii produkty doskonale nadają się użycia w przestrzeniach narażonych na działanie niskich temperatur. Wytwarzają stosunkowo duże ilości ciepła, w związku z czym warto je polecić także do dużych upraw i do zastosowania poza domem, np. do ogrodu. Wielu hodowców uważa, że wysokoprężne lampy sodowe optymalnie nadają się do wykorzystania na etapie kwitnienia, ponieważ skracają jego czas i pozwalają na szybsze przejście przez tę kluczową dla rozwoju roślin fazę.

Zastosowanie i zalety żarówki HPS

Oferowane żarówki HPS są przeznaczone do uprawy w każdym miejscu, co świadczy o ich uniwersalności. Ponieważ sprzedajemy je w wielu wersjach mocy i wielkości, znajdziesz u nas modele dopasowane do potrzeb zarówno małych, domowych hodowli, jak i znacznie większych, prowadzonych również w ogrodzie czy na działce pod dachem upraw. Korzystając z wysokoprężnych lamp sodowych, możesz liczyć na naturalne, przyjazne zarówno roślinom, jak i ludzkim oczom światło, które wspomaga i przyspiesza ich wzrost.

Zamówisz u nas żarówki HPS o szerokim zakresie mocy od kilkudziesięciu do nawet 1000 W, dlatego oferowane lampy są wybierane przez początkujących i profesjonalnych hodowców. W zależności od potrzeb możesz kupić modele przeznaczone na konkretny etapy rozwoju rośliny – kwitnienie i owocowanie – jak i na całe jej życie, od nasiona, poprzez wzrost, skończywszy na zbiorze. Żarówki HPS o dużej mocy doskonale spisują się w szklarniach, pawilonach czy innych pomieszczeniach o znacznej wielkości, w których odbywa się uprawa.

Montaż wysokoprężnych lamp sodowych powinien uwzględniać ich wysoką efektywność cieplną, a w związku z tym kwestie bezpieczeństwa. Mocne nagrzewanie się zgromadzonych w tej kategorii żarówek HPS powoduje, że trzeba pamiętać o ryzyku pożaru, któremu należy zapobiec poprzez zawieszenie lamp w odpowiedniej odległości od innych powierzchni i obiektów – sufitu, ścian, elementów wentylacji czy samych roślin. Przyjmuje się, że powinna ona wynosić przynajmniej 40 cm.

Wydajne lampy HPS dla każdego

Decydując się na wysokoprężne lampy sodowe, należy mieć na uwadze konieczność znalezienia miejsca również na przeznaczony do ich rozruchu układ zapłonowy. To dodatkowy element niezbędny do działania oświetlenia, jednak poradzenie sobie z nim nie sprawia większego problemu, bo jest niewielki. Najlepszy dowód na to stanowi fakt, że właśnie lampy HPS są najczęściej wybierane do uprawy roślin niezależnie od ich wielkości oraz doświadczenia i umiejętności hodowcy.

Podczas poszukiwania wysokoprężnych żarówek sodowych w naszej ofercie zwracaj uwagę przede wszystkim na moc, która powinna być dobrana pod kątem powierzchni hodowli. W przypadku dużych upraw stosuje się wiele lamp HPS jednocześnie. Przy wyborze konkretnych egzemplarzy pamiętaj, że najefektywniejszą pracę gwarantują modele z jak największą liczbą lamentów. Jeśli interesują Cię żarówki do wykorzystywania na etapie wegetacji roślin, ich spektrum światła powinno znajdować się w przedziale od 420 do 480 nm, podczas gdy faza wegetatywna wymaga, aby te wartości wynosiły od 610 do 690 nm.

Średnia ocena: 4.8 (96%)
Na podstawie: 5 ocen