Kategorie
W promocji
CENTURIONPRO - TRIMMER 3.0
110 500,00 zł 130 000,00 zł
Lumatek LED Zeus 1000W PRO
7 564,15 zł 8 899,00 zł
NIDOPRO KOMPUTER DOZUJĄCY NAWOZY
5 949,15 zł 6 999,00 zł
Wszystkie wyprzedaże
Nasze sklepy
Blog

Pomiar temperatury i wilgotnościPrecyzyjny pomiar temperatury i wilgotności jest konieczny dla zachowania optymalnych warunków uprawy w growboxie. W tym celu warto stosować termometr z higrometrem do kontroli pomieszczenia, czyli urządzenie dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego. Stacja pomiaru temperatury czy wilgotności kosztuje od kilkudziesięciu do nawet kilkuset zł. Dowiedz się, dlaczego warto inwestować w tego rodzaju urządzenia oraz czym kierować się w trakcie wybierania konkretnego modelu. W tej kategorii zgromadziliśmy najciekawsze i najprzydatniejsze narzędzia monitorujące.

Rodzaje termometrów z funkcją pomiaru wilgotności

Gdy wybiera się termometr do pomiaru wilgotności, warto sprawdzić, czym się różnią poszczególne produkty oraz jakie są ich najważniejsze zalety i wady.

Termometr przyklejany

Bimetaliczny termometr wilgotności jest dostępny w niskiej cenie i łatwy w zastosowaniu. Umieszcza się go bezpośrednio na płaskich i przeźroczystych powierzchniach, np. odpowiednio przygotowanych, oczyszczonych i odtłuszczonych szybach. Mocowanie na taśmach samoprzylepnych jest stosunkowo trwałe. Wyniki pomiaru temperatury oraz wilgotności sprawdza się bezpośrednio na tradycyjnej skali.

Stacja pogody – termo-higrometr

Za niezbędną część wyposażenia domowej uprawy są uznawane termo-higrometry w formie prostych lub rozbudowanych stacji pogody, które montuje się m.in. w growboxach. Czujnik na końcu przewodu umieszcza się pomiędzy roślinami lub obok źródeł światła, aby uzyskać precyzyjne wyniki pomiaru. Przy wyborze konkretnego modelu termometru zwróć uwagę na takie parametry jak:

 • dokładność wyników,
 • zakres pomiarów,
 • rodzaj zasilania,
 • wymiary i waga,
 • charakterystyka ekranu LCD.

Najmniejsze i najtańsze warianty są kompaktowe, zasilane na baterię, ale i pozbawione rozbudowanej funkcjonalności. W naszym sklepie znajdziesz modele cyfrowe oraz analogowe, które warto zestawiać pod kątem tolerancji błędu. Termometr badający dodatkowo wilgotność ma zastosowanie w domowych uprawach roślin, a szerzej w przemyśle spożywczym czy archiwistyce.

W nowocześniejszych, bardziej zaawansowanych i droższych egzemplarzach można liczyć na takie zalety jak:

 • dodatkowe funkcje, np. alarm z powodu mrozu, kalendarz, budzik,
 • duży zasięg transmisji,
 • łatwość montażu poprzez ustawienie lub zawieszenie,
 • podświetlenie czytelnego ekranu LCD,
 • szeroki zakres pomiaru temperatury wewnętrznej i zewnętrznej,
 • długie przewody do sondowania,
 • zapamiętywanie wyników.

Dlaczego warto zamówić termometr z higrometrem?

Domowa uprawa roślin wymaga szczególnej i stałej kontroli warunków panujących w pomieszczeniu. Podobnie jak przemyślany dobór lamp czy innych elementów wyposażeniowych, termometr z funkcją higrometru to podstawa efektywnej hodowli. Jeżeli temperatura jest zbyt wysoka lub niska albo wilgotność odbiega od właściwej dla danego gatunku rośliny, konsekwencją może być wolny wzrost lub nawet całkowite zniszczenie uprawy. Jedynie regularne, a właściwie stałe pomiary gwarantują skuteczną kontrolę i bezpieczeństwo roślin.

Profesjonalne stacje dostępne w naszym sklepie internetowym są urządzeniami przystępnymi cenowo i zapewniającymi satysfakcjonujące parametry pracy m.in. w growboxach. Ich funkcjonalność, precyzję i niezawodność doceniają początkujący oraz bardziej zaawansowani hodowcy.

W kategorii, którą właśnie przeglądasz, umieściliśmy też urządzenia pozwalające zmodyfikować wilgotność, np. podwyższyć ją poprzez ultradźwiękowe nawilżanie. Dobrą praktyką świadomych hodowców są zapiski wyników pomiaru czy wszelkie działania zwiększające kontrolę nad wilgotnością oraz temperaturą. Inwestycja w nowoczesną stację jednego z rekomendowanych producentów należy do elementarnych działań niezależnie od skali i charakteru uprawy.

Ciekawym rozwiązaniem dla większych pomieszczeń jest wariant stacji pomiarów temperatur oraz wilgotności z kilkoma bezprzewodowymi czujnikami, które równolegle przesyłają wyniki z punktów, w których są zawieszone lub postawione. Ten rodzaj termometrów z higrometrem zapewnia jeszcze skuteczniejszą kontrolę podstawowych parametrów uprawy niż standardowe, tanie urządzenia analogowe.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z wyborem odpowiedniego modelu skontaktuj się z naszym doświadczonym zespołem.

Średnia ocena: 4.9 (88%)
Na podstawie: 5 ocen