Kategorie
W promocji
CENTURIONPRO - TRIMMER 3.0
110 500,00 zł 130 000,00 zł
Lumatek LED Zeus 1000W PRO
7 564,15 zł 8 899,00 zł
NIDOPRO KOMPUTER DOZUJĄCY NAWOZY
5 949,15 zł 6 999,00 zł
Wszystkie wyprzedaże
Nasze sklepy
Blog

Folie Mylar - odbijające światło, refleksyjneFolia Mylar i folia mylarowa

W warunkach domowych trudno jest uzyskać właściwe warunki oświetleniowe dla upraw. Dlatego folia refleksyjna odbijająca światło sprawdza się świetnie, szczególnie w growboxach. W naszym sklepie internetowym proponujemy następujące modele tych produktów:

  • MYLAR – zapewnia właściwości lustrzane, jej grubość to 0,05 mm, świetnie pochłania promieniowanie cieplne i w pełni oddaje światło,

  • Folia biała 3-warstwowa – świetna do dzielenia pomieszczenia na cykle wzrostu, bardzo dobrze odbija światło, dopuszczona do żywności, nietoksyczna,

  • Diamond – wyposażona w membranę pamięci kształtu, odporna na zagniecenia, świetnie odbija światło,

  • Folia srebrno-biała i czarno-biała.

Dzięki odpowiedniemu dobraniu elementów można zapewnić swoim uprawom idealne warunki do wzrostu.

Jak zorganizować sztuczne oświetlenie?

Uprawianie roślin w domu wiąże się z odpowiednim przygotowaniem miejsca. Najczęściej montuje się tam lampy LED, CFL lub HPS, ale mają one pewne ograniczone możliwości. Folie refleksyjne, które odbijają światło, pozwalają rozszerzyć ich działanie. W zależności od powierzchni oświetlenia może się okazać, że promienie padają na daną roślinę punktowo. Akcesoria dostępne w naszym sklepie, np. Mylar, pomagają rozproszyć je na cały growbox.

Aby skutecznie zorganizować pomieszczenie do upraw, należy wziąć pod uwagę jego kubaturę. Zazwyczaj są to wnętrza niewielkie zbudowane z wysokich ścian pionowych. Dlatego folia refleksyjna Mylar dostępna jest w naszym sklepie w rolkach o szerokości od 1 do 2 m. W ten sposób można skutecznie wyścielać nią ściany i sufit. Do łączenia zakładek świetnie nadaje się metalizowana taśma o podobnych właściwościach co folie.

 

Cechy folii odbijającej światło

Obecnie na naszej stronie internetowej można znaleźć produkty:

  • czarno-białe,

  • jedno lub wielowarstwowe,

  • srebrne,

  • lustrzane.

Są to elementy, które nie mają szkodliwego wpływu na rośliny. Dzięki nietoksyczności można stosować je w domach i przy uprawach owocowych - są dopuszczona do produkcji żywności. Każda folia odbijająca światło wykonana jest w technologii umożliwiającej ochronę przed wnikaniem do niej promieni świetlnych. Powoduje to maksymalizację przekazywanego światła i oszczędności związane z wyborem mocy sztucznego oświetlenia. Poza tym folia refleksyjna Mylar ma zdolności izolacyjne. Może być stosowana zarówno na ścianach, suficie, jak również pod warstwą podłoża.

Dla wielu plantatorów ważna jest trwałość używanego produktu. Mimo tego, że element ten jest bardzo cienki, został skonstruowany tak, by być odpornym na zgniatanie i rozdzieranie. Odpowiada za to - obecna w niektórych modelach - membrana pamięci kształtu. Dzięki niej folie refleksyjne Mylar mają zdolność do autonaprawy w przypadku drobnych zgnieceń. Wszystko to sprawia, że produkt ten jest bardzo trwały i po odpowiednim naprężeniu staje się integralną częścią obiektu uprawowego.

Dlaczego stosować folie refleksyjne?

Duża oszczędność światła, idealne rozprowadzenie go po pomieszczeniu i realny wpływ na wzrost roślin, to powody, dla których stosuje się folie refleksyjne. Znajdą zastosowanie w mieszkaniu, piwnicy, na strychu czy w garażu. Wszędzie tam, gdzie potrzebne jest rozprowadzenie światła, folia Mylar sprawdzi się idealnie.

Zapraszamy do zamawiania tych produktów w naszym sklepie. Oprócz akcesoriów refleksyjnych w innych kategoriach proponujemy także nawozy, boostery czy przewody wentylacyjne. Mamy wszystko, co potrzebne do prowadzenia domowych upraw roślin.

Średnia ocena: 4.8 (86%)
Na podstawie: 7 ocen