Kategorie
W promocji
Nasze sklepy
Blog

BioTabsStosowanie sztucznych środków wspomagających rośliny nie jest dla nich najkorzystniejsze. Nawozy te łatwo jest przedawkować i nie są one dobrze wchłaniane przez glebę oraz system korzeniowy. Inaczej jest z produktami Biotabs, dostępnymi w naszym sklepie, które zawierają w sobie tylko organiczne składniki. Cechuje je przede wszystkim:

  • 100% naturalność,

  • szybka przyswajalność,

  • przedłużony czas uwalniania substancji odżywczych,

  • obecność bakterii glebowych i grzybów w pożytecznych formach,

  • możliwość stosowania w uprawach ekologicznych.

Nawożenie – dlaczego jest tak istotne?

Gleba nie zawsze posiada składniki w odpowiedniej ilości dla konkretnej uprawy. Dlatego stosuje się bio nawozy Biotabs celem uzupełnienia mikroelementów i substancji odżywczych. Dzięki nim rośliny mają zapewnione zoptymalizowane warunki do pięknego wzrostu i kwitnienia. Plantacje pochłaniają z gleby duże ilości azotu, który jest niezbędny do ich prawidłowego funkcjonowania i rozwoju. Dlatego zarówno przed sadzeniem, jak i w trakcie życia rośliny należy pamiętać o jego uzupełnianiu. Poza tym pod wpływem obfitych opadów minerały przenikają w głąb gleby, zmniejszając jej żyzność. Zastosowanie nawozów organicznych świetnie poprawia skład podłoża i wpływa na większe zbiory.

Powody, dla których warto stosować nawozy organiczne Biotabs

Najważniejsza zaleta produktów Biotabs to w pełni naturalny skład. Są przygotowane z materii organicznej, która dobrze wpływa na glebę. Dodatkowo ułatwiają nawożenie, co w przypadku bio nawozów jest niezwykle istotne. Poza tym mają przedłużone działanie i nie powodują gwałtownych zmian w procesie rozwoju roślin. Pozwala im to na bardziej zrównoważony proces dojrzewania i kwitnienia, co przekłada się na zdrowsze owoce i bardziej obfite zbiory. Prezentowane nawozy organiczne dla roślin kwalifikują się do upraw ekologicznych, które są szczególnie obwarowane zasadami dotyczącymi stosowania dodatków. Dzięki temu można je wykorzystywać zarówno w domowych warunkach, jak i na większych areałach.

Wszystko, co niezbędne dla Twoich upraw, znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy również do zapoznania się z produktami w pozostałych kategoriach!

Średnia ocena: 4.7 (84%)
Na podstawie: 9 ocen