Kategorie
W promocji
Nasze sklepy
Blog

Wentylacja do uprawy roślin, wentylatory do growboxaJeśli chcesz kupić wentylator do uprawy roślin w growboxie, w tej kategorii znajdziesz urządzenia, które spełniają Twoje oczekiwania. Oferujemy szeroki wybór wszelkiego rodzaju sprzętu dostosowanego do wymagań zarówno najmniejszych, jak i bardzo dużych plantacji. Poza tym zamówisz u nas różnego rodzaju podzespoły niezbędne do montażu i zapewnienia prawidłowego działania wentylatora do growboxa, jak rozmaite przewody czy pozostałe elementy łączeniowe i izolacyjne. Starannie selekcjonujemy wszystkie zgromadzone w asortymencie wyroby, dzięki czemu masz pewność ich wysokiej jakości i trwałości zastosowania.

Znaczenie wentylatora dla uprawy roślin w growboxie

Zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza jest kluczowym warunkiem właściwej uprawy roślin, dlatego wentylator do growboxa tak ważną rolę. Od jej wydajności zależy ilość dostarczanego dwutlenku węgla, który pozwala na przeprowadzenie fotosyntezy, czyli procesu niezbędnego do zakwitnięcia i w efekcie uzyskania spodziewanych plonów. Nieprawidłowo działająca wentylacja lub tym bardziej jej brak w zamkniętym obiekcie prowadzi do obniżenia wydajności wzrostu, a co za tym idzie, ograniczenia rezultatów uprawy.

Kolejna kwestia, która sprawia, że wentylator jest istotnym elementem hodowli roślin, to fakt, że wpływa on na temperaturę w growboxie. Dostępne w naszym asortymencie urządzenia zapobiegają przegrzewaniu liści i w ten sposób zabezpieczają je przed wyschnięciem. Wynika to również z faktu, że poprzez odparowywanie wilgotności umożliwiają utrzymanie jej właściwego poziomu w powietrzu. Często niedoceniane lub wręcz w ogóle pomijane jest to, że prawidłowo zastosowany wentylator do uprawy roślin poprawia stan ich łodyg – wzmacnia i tym samym zabezpiecza je przed złamaniem się z powodu ciężaru własnych owoców.

Inwestycja w urządzenie zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza ułatwia zapewnienie hodowli optymalnych warunków, które najbardziej przypominają naturalne. Przekłada się to wprost na szybszy wzrost roślin i w rezultacie maksymalny, w pełni satysfakcjonujący plon. Pozwala to także na zredukowanie ryzyka wystąpienia chorób, które mogą powodować nawet obumieranie hodowli. Wszystkie wymienione powyżej kwestie znacząco wpływają na wydajność uprawy, dlatego zdecydowanie warto zamawiać wysokojakościowe wentylatory do growboxa ze sprawdzonego źródła, a takim jest nasz sklep internetowy.

Bogaty wybór sprawdzonych wentylatorów do uprawy roślin w growboxie

W naszej ofercie znajdziesz modele zarówno kanałowe, jak i promieniowe. Wybierając konkretny egzemplarz, zwróć uwagę przede wszystkim na jego wydajność, która jest określana za pomocą wskaźnika m3/h, czyli w metrach sześciennych na godzinę. Wskazuje ona na to, jak dużo powietrza dany wentylator do uprawy roślin może przetworzyć w ciągu 60 min. W takim razie, jaką dokładnie wydajność powinno mieć urządzenie? W tym celu można się kierować mocą zastosowanej w groxwboxie żarówki HPS, ustalając 2/3 jej wartości jako poziom odpowiedni dla efektywności wentylatora. Jeśli więc moc oświetlenia osiąga np. 150 W, wydajność urządzenia powinna wynosić ok. 100 m3/h.

Nieco więcej komplikacji pojawia się w razie wykorzystania innego źródła światła niż żarówki HPS. Jeżeli nim dysponujesz, konieczne będzie obliczenie kubatury growboxa, a następnie pomnożenie uzyskanej wartości x 60. Uzyskany wynik w przybliżeniu wskazuje efektywność wentylatora do uprawy, jednak przy założeniu odpowiedniego dopasowania pozostałych elementów, czyli oświetlenia i wilgoci. Zakupy w naszym sklepie dają pewność, że deklarowana wydajność danego urządzenia jest zgodna z rzeczywistością. Dzięki temu masz gwarancję, że jego użycie będzie bezpieczne dla roślin, z czym może być problem w przypadku sprzętu z niesprawdzonego źródła.

Niezależnie od tego, jaki wentylator do growboxa chcesz zamówić, otrzymasz go w naszym sklepie. Zapewniamy wyjątkowo bogaty wybór setek produktów dostosowanych do wymagań uprawy roślin każdego rodzaju i do plantacji o dowolnych rozmiarach. Zapraszamy do przejrzenia tej kategorii i składania zamówień!

Średnia ocena: 4.6 (82%)
Na podstawie: 7 ocen