Katowice: 537 334 360 Wroclaw: 535 359 025 Warszawa: 536 958 778  Gdańsk: 533 359 025

nowy

Banan domowy (Musa velutina)

3,50 zł

-10%

3,15 złbrutto

OBNIŻONA CENA

Banan domowy (Musa velutina)

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 0

Bananowce pochodzą z tropikalnych i subtropikalnych rejonów Azji płd-wsch (Półwysep Malajski) i Australii, skąd uprawa ich rozprzestrzeniła się na wyspy Pacyfiku oraz wybrzeża Oceanu Indyjskiego i Amerykę Południową i Środkową. Rodzaj obejmuje kilkadziesiąt gatunków potężnych bylin (do 10 m wysokości). Z ich podziemnego, bulwiastego kłącza o licznych korzeniach przybyszowych, wyrasta nibyłodyga zbudowana ze ściśle przylegających do siebie pochew liściowych zakończona czubem liści kilkumetrowej długości, pojedynczych, często postrzępionych przez wiatr. Również owocostany są ogromne, nawet 2-3-metrowe. Rośliny dają dobrze nam znane owoce, które spożywa się na surowo lub przetwarza na mączki, soki i napoje alkoholowe.


Bananowce są roślinami klimatu gorącego (temperatura powyżej 20°C), jednostajnie wilgotnego, uprawianymi dzięki nawadnianiu. Nie lubią wiatru ze względu na słabe łodygi i kruche liście. Najlepszymi glebami do ich uprawy są gleby drobnoziarniste, piaszczysto-gliniaste, dobrze nawodnione.

Zapewnienie właściwych warunków uprawy bananowca karłowego w mieszkaniu wymaga nieco wysiłku. Przede wszystkim roślina potrzebuje jak najwięcej światła i dużej wilgotności. Doskonale będzie się czuła na przeszklonej werandzie. Jeżeli nie masz werandy, dla młodych, niewielkich egzemplarzy wystarczy parapet okna południowego. Potem, gdy już wyrosną, trzeba je umieścić jak najbliżej okna, w miejscu nasłonecznionym.

Pamiętaj także, iż bananowiec lubi ciepło - wymaga temperatury co najmniej 15°C (także w okresie zimowego spoczynku).

Prawidłowo pielęgnowany bananowiec, któremu w sposób mechaniczny nie uszkodziliśmy liści, nie powinien w zasadzie chorować. Jeżeli na liściach zaczną się pojawiać plamy - najczęściej świadczy to o tym, iż roślina przebywa w zbyt chłodnym i ciemnym miejscu oraz jest zbyt obficie podlewana.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Nasiona

Baza wiedzy

Polecane produkty