Katowice: 537 334 360 Wroclaw: 535 359 025 Warszawa: 536 958 778  Gdansk: 533 359 025

nowy

BIOTABS PK BOOSTER COMPOST TEE 5-8 750ML

90,31 zł

-5%

85,79 złbrutto

OBNIŻONA CENA

BIOTABS PK BOOSTER COMPOST TEE 5-8 750ML 5 1 5 1

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 5 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 1

BioTabs PK Booster Compost Tea 5-8 750 mililitrów

to gotowa mieszanka kilku w 100% organicznych składników przeznaczona do przygotowania herbatki aktywowanej. Skład mieszanki został tak opracowany by stymulować proces kwitnienia i dojrzewania roślin. Duża zawartość potasu i fosforu oraz wysoka aktywność mikrobiologiczna sprawia że rośliny wydają wyjątkowo wysokie, zdrowe, naturalne plony o smaku i zapachu wspaniałym jak nigdy dotąd. Dzięki idealnie zbilansowanej mieszance opierającej się na bat guano, kompoście, odchodach robaków oraz specjalnych szczepach bakterii herbatka ta zapewnia najlepszy efekt.

Gleba i Kompostowa Herbatka !!!

Bogate życie gleby ma duże znaczenie dla organicznej uprawy roślin. Bakterie, grzyby i inne mikroorganizmy rozkładają materię organiczną i przekształcają  w substancje odżywcze dla roślin. Im większy i bardziej zróżnicowany zakres bakterii i grzybów w glebie, lub w ziemi doniczkowej, tym lepsze i zdrowsze rośliny wyrosną. Ma to bezpośredni wpływ na zdrowie roślin, ich wydajności i jakość.

Bogate życie w glebie zapewnia więcej niż tylko pokarm dla roślin. Bogata w  życie gleba wytwarza również antybiotyki i witaminy. Kompostowa herbatka jest mieszaniną wody pozbawionej chloru o temperaturze pokojowej, kompostu i różnych innych składników bogatych w mikro-organizmy, które także występują w glebie.

Kompostowy wywar  znacznie wzbogaca życie  w glebie, a zatem jest ważnym narzędziem dla hodowców ekologicznych. Kompostowy ekstrakt  napowietrza się  przez 24 do 36 godzin. Możesz dodać dodatkowe składniki  podczas fazy napowietrzania. Napowietrzanie zwiększa mikroorganizmów w płynie.

Biotabs PK Booster Herbatka Kompostowa

Biotabs udostępnia hodowcom  zestaw ”Zrób to sam” czyli pakiet do robienia wywaru kompostu, zwłaszcza dla szybko rosnących roślin jednorocznych. Pakiet ten składa się z bogatej i kompozycji kompostu, ze zdrową mieszanką aktywnych mikroorganizmów (bakterie-dominujące) bat guano, algi i kilka innych wybranych składników. Ponadto, opakowanie zawiera unikalną mieszaninę bakterii tworzących Fosfor (P) i  Potas (K). Bakterie te, dają roślinom  dużą dawkę fosforu (P) i potasu (K), prawdziwy Boost PK !! Dodanie płynu ORGATREX jako pożywka dla bakterii, wraz z napowietrzaniem powoduje gwałtowne namnażanie się  mikroorganizmów w Herbatce kompostowej. Biotabs PK Booster kompostowa herbatka to recepta na doskonały kompostowy wywar dla szybko rosnących roślin, przy doskonałym składzie opracowanym przez lata badań w praktyce. Główną zaletą zestawu Biotabs kompostowa herbatka jest to, że oferuje możliwość wykonania zarówno małych ilości (od 1 litr), a także większe ilości (setki litrów) w zależności od potrzeb hodowcy.

System Warzenia

Systemy do przygotowania kompostowej herbatki sprzedawane są w wyspecjalizowanych sklepach. Ty możesz również łatwo przygotować taki zestaw z wiadra, węża, z kamienia do  napowietrzania i pompy akwariowej. Dla przygotowania większych ilości, użyj pojemniejszej beczki,wąż (ogrodowy) podziurkowany i wydajnej pompy .Celem tego montażu jest aktywne pompowanie powietrza w mieszaninie. Upewnij się, że pompa której używasz jest wystarczająco silna, aby uzyskać prawdziwie bąbelkowanie herbatki. Można to łatwo sprawdzić , czy pompa jest wystarczająco silna. Jeśli herbata zaczyna śmierdzieć to pompa nie jest wystarczająco silna. Dobrze napowietrzona herbatka kompostowa pachnie świeżo i przyjemne

SPOSÓB PRZYGOTOWNIA HERBATKI KOMPOSTOWEJ :

Dodaj 15 gram (łyżka stołowa) Compost Tea na 1L wody , dla lepszego efektu dodaj 5ml ORGATREX'u na 1L wody.

Należy napowietrzać mieszaninę od 24 do 36 godzin (można zastosować wszelakie pompy napowietrzające np: akwariowe). Wywar  ma tylko trwałość kilku godzin (do czterech godzin). Użyj herbatę w ciągu 4 godzin po zaprzestaniu napowietrzania. Używaj tylko dobrej jakości wody bez chloru, bo chlor zabija mikroorganizmy. Jeśli dostępną masz tylko wodę z chlorem, to trzeba będzie wstępnie napowietrzać  samą wodę przez kilka godzin.

Aktywne napowietrzanie wody powoduje odparowanie chloru . Po około dwóch godzinach  napowietrzania dodaj składniki kompostu do odchlorowanej wody. Twoja herbata będzie jeszcze  bardziej skuteczna, jeśli dodasz  1 łyżeczkę (na 5 litrów herbaty) MYCOTREXU (grzyb mikoryza)  na pół godziny przed zatrzymaniem warzenia. Mycotrex można kupić oddzielnie.

UŻYCIE:

Kompostowa  herbatka może być używana  zarówno dla upraw wewnątrz i na zewnątrz. Gotowy wywar wlewamy do gleby. Podczas podlewania mieszaj wywar. Pozostałe cząsteczki dodaj do gleby.  Nie można przedawkować nawożeniem z kompostowej herbatki. Im częściej używamy, tym lepsze będą wyniki. Zachęcamy do skorzystania z naszego  PK Booster kompostowa  herbatka co najmniej trzy razy w ciągu cyklu. Używaj tylko w 3, 4 i 5 tygodniu kwitnienia. Można również zrobić oprysk na liście z tego roztworu. Herbatka kompostowa będzie tworzyć warstwę ochronną na liściach. Wrogie grzyby nie będą miały szans  aby spowodować  jego uszkodzenia. Jeśli rozpylasz na liściach, należy zwrócić uwagę na następujące kwestie: Przefiltruj herbatkę zanim wlejesz do spryskiwacza,żeby nie zapchać urządzenia. Dodatkowo herbata zawiera wiele żywych mikroorganizmów,które nie przeżyją  rozpylania na rośliny pod wysokim ciśnieniem. Dlatego należy stosować tylko pompy ręcznej. Spryskaj górną i dolną część liści i najlepiej tuż przed  wyłączeniem świateł  lub kiedy słońce zachodzi.

Zobacz też

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

26 Inne produkty w tej kategorii